SILVESTR 2024 v Maroku 

25.12.- 1.1.2025

Poznávací pobyt  po jižním MAROKU SILVESTR 2024

Prožijte pohlcující dobrodružství v jižním Maroku s naším poznávacím zájezdem. Objevte krásy Agadiru, Ouarzazate, Zagory a Marakéše, kde se setkáte s bohatou historií, kulturou a nezapomenutelnými zážitky. 


1.DEN

Odlet Agadiru. Transfer do hotelu, ubytování. Volný čas (v závislosti na čase příjezdu). Večeře, nocleh.


2.DEN OUARZAZATE

Snídaně. Odjezd směrem k městu Ouazazate. První zastávka je TAROUDANT. Je  to město v údolí Sous v jihozápadním Maroku. Nachází se východně od Agadiru na cestě do Ouarzazate v saharské poušti jižně od Marrákeše. Město je také nazývané jako "Malá Marrakech".Další zastávkou je město Taliouine. TALIOUINE je proslulý produkcí šafránu a je jedním z hlavních vývozců tohoto koření po celém světě.

Příiezd do AIT - BANHADDOU - překrásného ksaru, který byl pro svoji jedinečnost, ucelenost a stupeň zachování  v roce 1987 zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Přijezd na hotel, večeře, nocleh.

3.DEN  ZAGORA

Snídaně. Návštěva historické pevnosti KASBAN TAOUIRIRT. Tato pevnost byla kdysi domovem místních vládců a dnes je oblíbenou turistickou atrakcí. Možnost  se projít úzkými uličkami a obdivovat tradiční architekturu. Poté přesun do studií Atlas Studios. ATLAS STUDIOS jsou  jsou největším filmovým studiem v severní Africe a jsou známé pro své kulisy, které byly použity v mnoha známých filmech, jako je Gladiátor nebo Hvězdné války. Jsou jsou největší turistickou atrakcí v Ouarzazate a jsou ideálním místem pro filmové fanoušky. Odpoledne odjezd na jih přes údolí a Kasbahy do Zagory s možností návštěvy keramiky dílny Tamegroute. Město ZAGORA se rozkládá ve vnitrozemí Maroka v údolí řeky Draa. Tato oblast je známá jako „země datlí“. Místo nabízí krásný výhled na zelené údolí řeky, kde společně žijí Arabové, Berbeři, Židé a potomci mauritánských otroků. Příjezd na hotel, večeře, nocleh.

4.DEN - ERFOUD

Snídaně. Přejezd se jednou z nejmalebnějších tras v jižním Maroku směrem na ERFOUD se zastávkou v městečku Tazzarine. Cestou minete četné palmové háje i architekturu typickou pro tuto část země, sestávající z opevněných vesnic a berberských sýpek začleněných do krajiny oáz a hor. Město se rozšířilo se z bývalého sídla pohraniční vojenské posádky v jednu z největších oáz na Sahaře. Bylo významným překladištěm zboží na karavanních stezkách na jihu Maroka. Volný čas, večeře,nocleh.


5.DEN - TINEGHIR

Snídaně. Možnost vyrazit brzy ráno jeepy na východ slunce do dun Merzouga. Odjezd směrem do města TINGHIR po jedné z nejmalebnějších tras v jižním Maroku podél údolí Dades. Oblast je známá pěstováním extrémně aromatické růže Rosa damascena a výrobou parfumů. Príjezd TINGHIRU, obklopený palmovým hájem, do soutěsky TUDRA, která je dlouhá několik set metrů a její stěny se zužují a dosahují výšky 300 m. Prejezd do Ouarzazate. Večeře, nocleh na hotelu.

6.DEN - MARAKEŠ

Snídaně. Přejezd do MARRAKEŠE, bývalého císařského hlavního města Maroka, zvaného Perla jihu, s budovami v okrové barvě a působivými městskými hradbami z 12. století. Možnost navštívit mešitu Qutoubia z 12. století (venkovní prohlídka) jednu z největších mešit v západním islámu nejvyšší stavba v marakéšské medíně, chloubu města a nejvýznamnější dominantu, Majorelle Garden s domem slavného módního návrháře Yves Saint-Laurent s tropickou atmosférou bugenvileí, bambusů a ibišku a s nespočtem kaktusů, palác El-Bahia z 19. století, nejkrásnější rezidenci ve městě. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.


7.DEN - MARAKEŠ

Snídaně. Volný čas. Podvečerní odjezd do Agadiru. Věčeře, nocleh na hotelu.


8.DEN

Snídaně. Volný čas (v závislosti na čase odletu), transfer na letiště a odlet do cílové destinace. Klienti, kteří mají zakoupený navazující pobyt, transfer na letiště a poté mají transfer z letiště do vybraného hotelu.


Cena a platby

Cena zahrnuje:

7 noclehů v 6 různých hotelech *** s polopenzí

stravování dle programu na místě

česky mluvícího průvodce 

transfery letiště - hotel - letiště

leteckou přepravu v turistické třídě včetně tax a příplatků

Cena nezahrnuje:

Večeře v typické marocké restauraci v Marrakech: cca 13 EUR

Příplatek plné penze (5 x oběd Dny: 2+3+4+5): cca 40 EUR (domluva na místě)

Povinné poplatky na místě:

vstupenky, místní průvodci, taxy, poplatky splatné na místě u průvodce: cca 45 EUR, spropitné: cca 5 EUR/osob.

Návštěva náboženských míst vyžaduje správné oblečení: zakrytá kolena a ramena.


Odlety:

25.12. 2024 odlet Praha 6:10 přílet Agadir  10:35

1.1. 2025 odlet Agadir 11:25 – přílet Praha 15:40

 

CENA 25 990 Kč


1.záloha 1 200 Kč IHNED

2.záloha 7 000 Kč do 29.6. 2024

Doplatek do 24.11. 2024